User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Programul Școala Altfel de la Școala Gimnazială Zvoriștea, care s-a desfășurat în perioada 18-22 decembrie 2023, a cuprins activități literare, artistico-plastice, practice, cultural-artistice, de  educaţie pentru un stil de viață sănătos, sportive, de documentare și informare, de prevenire a violenței și a consumului de droguri,  concursuri, jocuri interactive, voluntariat, educație financiară etc. Activitățile au fost atractive și au corespuns nevoilor de formare ale preșcolarilor și elevilor din ciclul primar și gimnazial. Elevii au dat dovadă de seriozitate, creativitate, talent, implicare în viața comunității, și-au îmbogățit orizontul cultural, și-au dezvoltat simţul critic şi estetic, au manifestat interes faţă de păstrarea tradiţiilor românești, formându-și un comportament responsabil, deschis spre comunicare şi iniţiativă.