User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

În săptămâna 5-9 decembrie 2022, 10 elevi, 3 profesori și contabilul Școlii Gimnaziale Zvoriștea au desfășurat activități în cadrul mobilității din Londra, UK, cuprinse în proiectul Erasmus+ "Let's remove bullying and promote kindness to one another", cu nr.  2020-1-UK01-KA229-078813_4.
           Acest schimb de experiență internațional a oferit elevilor șansa de a relaționa cu elevi din Spania, Polonia și Anglia, în cadrul activităților educative desfășurate la Sanders School, Hornchurch.
           Vizitele culturale și recreative au avut drept obiective dezvoltarea competențelor comunicaționale, sociale și culturale ale elevilor într-un context nou, formativ, în mod concret și aplicat.